Witaj, świecie!

Mój zespół objawów polega na tym, że pociąga mnie wszystko, co popsute, niedoskonałe, ułomne, pęknięte. Interesują mnie formy byle jakie, pomyłki w dziele stworzenia, ślepe zaułki. To, co miało się rozwinąć, ale z jakichś względów pozostało niedorozwinięte; albo wręcz przeciwnie — przerosło plan.

Olga Tokarczuk, Bieguni

Blog zrodził się z fascynacji twórczością i kreatywnością ludzi, którzy wymykają się wszelkim definicjom i najczęściej, zwłaszcza w Polsce, nie budzą zainteresowania tzw. świata sztuki. Na świecie na taki rodzaj twórczości mówi się najczęściej Outsiders Art lub Art Brut. Ale w kręgu moich zainteresowań są również „sztuki” opisane jako Hors-Les-Normes, Art Naif , Art Singulier, Création Spontanée, Art visionnaire czy Art des Habitants-Paysagistes. Wszystkie te nazwy starałem się w moim blogu opisać. Jednak najlepiej moją pasję „znajdywania” opisuje zamieszczony na początku cytat z Olgi Tokarczuk.

Twórcy, kolekcjonerzy, miejsca (muzea, galerie), podróże i moje refleksje na temat twórczości i poszukiwania źródeł sztuki – to wszystko znajdziecie w ZNALEZIENIU, bo sztuka jest tam, gdzie nikt jej nie szuka.

Radek Łabarzewski

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.